Bendir (Def) Kursları

Klasik Türk Müziğinde kullanılan başlıca vurmalı ritim çalgılarından biridir. Bendir, Klasik Türk müziğinde ve özellikle Mevlevi Türk Tasavvuf Musikisinde daire veya def adıyla bilinen vurmalı çalgının Mağrip ülkelerine (özellikle Fas ve Cezayir'e) özgü biçimidir. Mağrip Arapçasından alınan bendir adı Türkiye'de 1980'lerden sonra yaygın kullanıma kavuşmuştur.

Aşağıda bulunan ders detayları Bendir Kursu , Def Kursu , Kahon Kursu ve Darbuka kurslarımızın tamanında geçerlidir.

*Eğitiminizin ilk aşamasında Haftada 1 ayda 4 saat özel(birebir) ders verilmektedir. 

*Kurslarımızın fiyatı öğrenci kampanya dahilinde aylık 2500 ₺ dir.

* Ortalama 8-12 ders bireysel eğitimden sonra grup derslerine dahil olabilirsiniz

                                                                                             * Haftada 1 ayda 4 saat (grup) derslerimiz 1800 ₺ dir.

*.Derslerin gün ve saatleri her öğrenci için özel takvimde düzenlenmekte olup ,  öğrencilerimizin müsait olduğu gün ve saatlere göre hafta sonu ya da hafta içi programlanmaktadır.
 

*Öğrencilerimiz okulumuzun çalışma sınıflarında istedikleri zaman istedikleri kadar prova ve çalışma yapabilmektedirler...

SORU VE CEVAPLAR

1)Enstrümanı çalmayı ne kadar sürede öğrenebilirim?Daha önce herhangi bir müzik eğitimi almadıysanız derslere düzenli gelinir ve yeteri kadar pratik yapılırsa 3 ile 6 ayın sonunda notayla birlikte enstrüman çalınabilir.Bundan sonraki süreçte ise ileri teknik bilgiler ve egzersizlerle eğitime devam edilir. 

2)Enstrümanım yok. Yine de kursunuza kayıt yaptırıp derslere başlayabilir miyim? 

Enstrüman sizde mevcut değilse ilk tavsiyemiz almak için acele etmemenizdir.Okulumuzda ders ve provalarda kullanılmak üzere enstrümanlarımız bulunmaktadır. Ders görüp belli bir seviyeye geldikten sonra hocalarımızın önerdiği doğrultuda ilerleyen zamanlarda kendi enstrümanınızı temin edebilirsiniz.

3)

Elbette ki…Okulumuzda ücretsiz deneme(tanışma) dersi denilen bir uygulamamız var.Telefonla arayıp, ya da bizzat okulumuza gelerek randevu alabilir, kursumuza kaydolmaya karar vermeden önce ücretsiz deneme(tanışma) dersimize katılabilirsiniz. Bu derste aklınızdaki sorulara cevap bulabilirsiniz.  

4)Ders alacağımız gün ve saati nasıl belirliyoruz?

Okulumuzda haftanın 7 günü boyunca ders yapılmaktadır. Öğrencimizin müsait olduğu zamana göre ders günü ve saati belirlenir.

5)

Elbette ki…Öğrencilerimiz istedikleri zaman istedikleri kadar sınıflarımızda ve ses yalıtımlı stüdyomuzda prova ve çalışma yapabilirler.

6) 3 yada 6 aylık kayıt yaptırırsak, bir indirim söz konusu olur mu?

Kayıt sırasında  3 ve 6 aylık ödemeye özel aylık 4 ders ücreti 2300 ₺ üzerinden hesaplanır.

Sizi Arayalım

Ücretsiz bilgi almanız için sizi arayalım!